
| Parameter | Value |
|---|---|
| Schedule B | 8542330000 |
| Number of Circuits | 1 |
| Lead Free | Lead Free |
| Bandwidth | 750 kHz |
| Operating Supply Current | 300 µA |
| Input Bias Current | 10 nA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 300 µV |
| Slew Rate | 400 mV/µs |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 months ago) |
| Packaging | Reel |
| Gain Bandwidth Product | 900 kHz |
| Mount | SMD/SMT |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Case/Package | SOT-23-5 |
| Output Current per Channel | 40 mA |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
| Min Supply Voltage | 3 V, ±1.5 V |
| Max Supply Voltage | 32 V, ±16 V |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 100 dB |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 85 dB |
| Output Current | 40 mA |
| Input Voltage Noise Density | 40 nV/sqrt Hz |
| RoHS | Compliant |
Stock: 15503
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09562
Ext.Price$0.09562
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09562 | $0.09562 |
| 10 | $0.08391 | $0.83910 |
| 50 | $0.07363 | $3.68150 |
| 100 | $0.06364 | $6.36400 |
| 500 | $0.05500 | $27.50000 |
| 1000 | $0.05181 | $51.81000 |
| 3000 | $0.04880 | $146.40000 |
| 5000 | $0.04547 | $227.35000 |
